Szállás: Ljubljana környéke, kb. 15 km-re a központól (Domzale) Hotel Ambient 3*. Szoba: 2-3 ágy, fürdőszoba hajszárítóval, klíma, Tv, ingyenes WiFi. Egyágyas szoba: 1 ágy, de felszerelése azonos.
Időpontok 2025:
december 27 - 29.
1. nap: Lombkorona, Ljubljana
Indulás reggel 6.00 órakor Budapestről. Délkörnyéki órákban érkezés a Rogla lombkorona sétányhoz! Friss, hegyi levegőt szívunk az 1517 m-es magasságban található a lombkorona sétányon (belépős). Igazi élmény míg a kb. 1 km-res ösvényt végigjárjuk, mely, a 6%-os emelkedő mellett, könnyű terep minden vendég számára. Ha szerencsénk van, havas környezet és hófödte csúcsok látványa fogad minket! Majd Szlovénia fővárosába, Ljubljana-ba érkezünk, ahol barokk, reneszánsz és szecessziós épületek, gyönyörű hidak és parkok pompáznak ünnepi fényekben. Városnézés után ki-ki kedve szerint sétálgathat a látnivalók, és a karácsonyi vásár bűvöletében, a Ljubljanica folyó partján. Frissítő séta után irány a jó meleg szállodánk! Vacsora időben a Ljubljana környéki szállásunkra érünk.
2. nap: Piran, Postojnai cseppkőbarlang élő Betlehemi játékkal
Ízletes reggeli után a tenger felé veszünk az irányt! Meglátogatjuk a szlovén tengerpart gyöngyszemét Pirant, mely egy "nyitott múzeum” középkori építészeti emlékekkel és gazdag kulturális örökséggel. Itt, ebben a kis kincsesdoboz-szerű városkában született Giuseppe Tartini olasz zeneszerző és hegedűművész a XVII. században. A Tartinijev tér az ő nevét viseli, mely lehagyhatatlan bármely pirani fényképről. Szabad időt követően egy különleges és egyedi karácsonyi élményre utazunk a Postojna-i cseppkőbarlangba, ahol a több, mint 20 km hosszú barlangrendszer csodálatos cseppkőképződményeit részben gyalog, részben kisvasútról tekinthetjük meg. A barlangban csak ilyenkor látható az egyedülálló, élő Betlehemi játék, mely felejthetetlen élmény! A felcsendülő Ave Maria sehol a világon nem hangzik úgy, mint ebben az ünnepi fényekkel teli, és kivételes akusztikájú környezetben (belépős). Vacsora időben visszaérkezés a szállodába.
3. nap Bohinji- és Bledi-tó
Ízletes reggeli után a szépséges Júliai Alpok szívében rejlő Bohinji és Bledi-tóval ismerkedünk. Először a Bohinj-tó szépségét csodálhatjuk meg, mely igazi alpesi tengerszem hegyóriásokkal körbevéve, ha szerencsénk van havas hegycsúcsok koronázzák meg a látványt. Majd a Szent János kis templomot keressük fel, mely jellegzetes helyi építkezési stílust képvisel (belépős). Ha az időjárás is kegyes hozzánk, akinek kedve van, akár Vogel kilátóra is felmehet kabinos felvonóval (belépős) ahonnan pazar kilátás nyilik a Júliai Alpok csúcsaira. Ezek után a Bledi-tóhoz érkezünk. Itt mindenki kedve szerint megismerkedhet a tó szépségével és megkóstolhatja a messzi földön híres bledi krémest. Az adventi vásár, forralt bor és mézes kalács illatával elköszönünk e csodás tájtól. Karácsonyi hangulattal és élményekkel feltöltödve indulunk Magyarországra. Hazaérkezés késő esti órákban.
Tájékoztató a fakultatív programokról, a helyszínen fizetendő belépőkről, egyéb költségekről:
A fakultatív programok min. 15 fő részvételével indulnak.
Az árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák. (foglalási díj, helyi idegenvezető, szervezési költség). Az út részvételi díja minden esetben csak a csoportkísérő idegenvezető díját tartalmazza.
Azokban az esetekben, ahol a múzeum, nevezetesség vagy város kötelezően előírja a helyi idegenvezető alkalmazását, az külön, a belépőjeggyel együtt fizetendő a programokon való részvétel arányában.
Az utazás min. 35 fő részvételével indul.
*Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy előre nem látható események miatt az ajánlatban meghirdetett programok módosulhatnak az idegenvezető legjobb belátása szerint, illetve a programok sorrendje változhat.
Az ár tartalmazza:
- szállást
- félapnziós ellátást
- autóbuszos utazást
- magyar nyelvű idegenvezetést
- felsorolt programokat
Az ár nem tartalmazza:
- audio guide bérlést
- üdülőhelyi díjat
- fakultatív programokat
- helyszínen fizetendő belépőket
- betegség-, baleset- és poggyászbiztosítást: irodánkban köthető
- útlemondási biztosítást: a megrendelt szállás, étkezés és utazás díjának 3,00%-a, csak a megrendeléskor köthető, utólagos megkötésére nincs mód.
Az ártáblában szereplő árak nem minden esetben tartalmazzák az árfolyam illetve az esetleges üzemanyag árak emelkedésével járó többlet költségeket, ezért kérje ajánlatunkat!