Művészeti és történelmi vidék, mely a román kori örökségéről és kivételes szőlővidékeiről ismert. A szőlőföldek között reneszánsz és középkori várak váltják egymást. Egyszerű sziluettjük máris visszarepíti a látogatót az időben. Tekintse meg Cluny, Vézelay, La Charité-sur Loire és Fontenay vallási örökségeit és a cluny, illetve ciszterci rendek fontos hagyatékait. Dijon, a régió történelmi központja, a Burgundiai Hercegi Palota díszes homlokzata kiemelkedő szépségű. A híres helyi specialitások, mely az olyan tradicionális helyi alapanyagokból készülnek, mint pl. a charolais-i hús, a csiga, a Bresse-i csirke vagy a híres Dijoni mustár.
Étkezés: reggeli / vacsora befizethető
Szobatípusok: 2 ágyas szobák
Turnusok: 5 éjszaka
Program tipusa: körutak
Utazás: autóbusszal
1. nap: Utazás
Utazás rendszeres pihenőkkel a tranzitszállásra. Érkezés az kora esti órákban Strasbourg mellé (1050 km).
2. nap: Elzász: Strasbourg – Colmar (325 km)
A mai napon a hagyományaihoz hű Elzászban barangolunk. A Rajna menti régió híres, színes házai felfedezésre csábítanak. Látogatásunk alkalmával két gyönyörű várost csodálunk meg. Délelőtt Kelet-Franciaország legfontosabb városa Strasbourg vár ránk, ahol múlt és jelen egymás mellé épült. A francia himnusz szülővárosa, az Európai Unió egyik központja méltóságteljesen őrzi a középkor legmagasabb katedrálisát és benne a világhíres csillagászati órát, az egész világon páratlannak számító, csatornákra, fedett hidakra, zsilipekre épült, sok száz éves „Petite-France” városnegyedet. Délután a festői Colmar ódon hangulatát ízlelhetjük meg. Kis folyóval szabdalt belvárosa, színes házikói akár egy gyermekmese kellékei is lehetnének. A strasbourgi püspökség több évszázados nyomása, a Német-római Császárság gyámsága és számos európai hadjárat célpontja: ezen tényezők hatására válik végül Elzász egyik legszebb városává, s a haladó eszmék központjává. Szállásunk Dijon környékén lesz.
3. nap: Burgundia: Dijon – Clos de Vougeot – Cîteaux – Beaune (73 km)
Ezt a napot Burgundiának szenteljük. Román stílusú apátságok, hercegi városok, fényes tetejű várak és kastélyok, hangulatos kis falvak teszik oly jellegzetessé Franciaország gazdag régióját. Itt minden nap ünneplik és fejet hajtanak a világhírű borok előtt, melyekből természetesen lehetőségünk lesz vásárolni is. Délelőtt Burgundia fővárosát, Dijon-t tekintjük meg. A „múzeum-város” közel százötven műemlékével, 185 hektáron elterülő gyönyörű parkjaival, nagyvárosi szerkezetével méltán vívta ki a címet, hogy Párizshoz hasonlítsák. A XIX. századi mondén város büszkén őrzi érintetlen, középkori városmagját. Mindezekről autóbuszos és gyalogos program keretében meg is győződünk. Szabadidőben lesz idő elkortyolgatni egy pohár Kir-t, a hely specialitását, miközben átadhatjuk magunkat a városbódító hangulatának. Végighaladván az egyik leghíresebb és legszebb borúton rövid pihenőt tartunk Clos de Vouget-nál. Ez a mai formájában reneszánsz palota a XII. sz.-ban a ciszterci szerzetesek „borüzeme” volt. Ma a 12000 lovagot számláló Tastevin, burgundi borrend központja. Mindezek után keressük fel a középkor egyik legfontosabb szerzetesi központját, a cisztercita rend bölcsőjét: Cîteaux-t. Délután a burgundi borvidék fővárosaként ismert, elragadó Beaune városkájába látogatunk Fő látnivalónk a XV. sz közepéből származó Hôtel-Dieu, eredetileg a nincstelen emberek részére épített kórház flamand stílusú gyönyörű együttese. Szállás Beaune mellett.
4. nap: Cormatin – Cluny – Berzé-le-Châtel – Berzé-la-Ville (180 km)
Cormatin: a kastély gyönyörűen berendezett termei, valamint a körülölelő kert barokk pompája a XVII. sz.-i francia és elsősorban a párizsi nemesség élet élvezetéről tanúskodnak. Pár kilométerre innen érkezünk Clunybe. A közelmúltban rendbe hozott, de még számos eredeti részletében is megcsodálható apátság volt a középkori Európa szellemi fellegvára, a bencés rend reformjának központja. Hajdani nagyságát hűen tükrözik a román kor legmagasabb boltívei. Következő állomásunk Berzé-le-Châtel a „Burgundi Carcassonne”. A tizenhárom toronnyal szegélyezett vár a középkori Burgundia egyik legjobb állapotban megmaradt erődítménye. Évszázadokon át a Cluny apátság védőbástyájának számított. Utolsó programunk a Szerzetesek kápolnája. A Cluny apátsághoz tartozó hajdani menedékhely, a burgundi románkori építészet gyöngyszeme. Falai között őrzi igazi kincsét: egy, a XII. sz. elején készült, és csodálatos állapotban fennmaradt, erősen bizánci hatású freskó sorozatot. Szállás Lyon mellett.
5. nap: Lyon – Pérouges – Alpok (403 km)
Lyon, a világörökségbe feliratkozott város fejlődése majdhogynem páratlan. Szinte minden korszaknak önálló negyede van. Így maradtak fent, folyamatosan egymás mellé épülve eredeti állapotukban a galloromán kor emlékei (10000 fős színház), a középkor templomai (ó Lyon), az árkádos folyosókkal (les traboules) határolt páratlan reneszánsz udvarok és a kortársak alkotásai, a háromdimenziós házfal festmények, Lyon mai jelképei. Lyon-t elhagyva a közeli Pérouges-ba indulunk. A város a középkorban alapozta meg hírnevét: szabadság-jogának és a szorgos takácsoknak köszönhetően gazdagodott és szépült az évszázadok folyamán. Tökéletesen eredeti állapota miatt számos kosztümös film hátterének választották: pl. A három testőr. Természetesen megkóstoljuk a galette de Pérouges-t, azaz a híres helyi édes lepényt. Az Alpok mentén továbbhaladva a Mont Blanc alagúton át hagyjuk el Franciaországot. Szállás Torino mellett.
6. nap: Torino (1090 km)
Reggel egy rövid torinoi városnézés keretében felkeressük Kossuth Lajos házát, majd folyamatos pihenőkkel haladunk Budapestre ahova a késő esti órákban érkezünk.
Tájékoztató árak a helyszínen fizetendő belépőkről, egyéb költségekről:
A programok sorrendje felcserélődhet. Min. 35 főtől.
Az ár tartalmazza:
Az ár nem tartalmazza:
Részvételi díj (Ft/fő/turnus) | nap/éj | 2 ágyas szoba |
aug. 4-9 | 6/5 | 129 900 Ft |
Ajánlatkérés, foglalás és további információ a(z) korut@utazas.info címen vagy irodánkban.