Ősszel Prága különösen elbűvölő.Az Óvárosban csatangolva számos prágai nevezetességet találunk. Ünnepek és különböző rendezvények alkalmával az egyik legnyüzsgőbb része az Óváros tér. Itt bukkanunk rá többek között a Szűz Mária Mennybemenetele templomra is. A gótikus stílusirányzat jegyei jól érszrevehetőek az épületen, az ég felé nyújtózkodó ikertornyok hűen tükrözik az akkori vallási szemléletmódot. Művészeti értékeit tekintve is jelentős szerepet tölt be a prágai nevezetességek között, a mai napig komoly szakmai tanulmányok övezik.
Ha szeretnénk tejes képet kapni az óvárosi térről, keressük fel a Városháza tornyát. Lehetetlen eltéveszteni, a torony egymagában a tér fölé emelkedve pazar kilátást tartogat számunkra. Innen láthatjuk a fáradt zöld kupolájú, fehér barokk Szent Miklós templomot a teret körülölelő palotákat és Husz János szobrát is.
A torony lábánál pihen egy különleges csillagászati óramű, amely mára Prága szimbólumává vált.
Prága látnivalói között fontos megemlíteni a múzeumokat, ha időnk engedi érdemes betérni egy-kettőbe. Az Iparművészeti Múzeum, ahol az anyagok történetével ismerkedhetünk meg, Bedřich Smetana múzeum, amely a híres cseh zeneszerző, Bedřich Smetana munkásságának momentumait őrzi vagy a Klementínum, Prága Nemzeti Könyvtára által betekintést nyerhetünk a prágai kultúra sokszínű világába.
A város impozáns épületei közé tartozik a zenének otthont adó „Művészetek háza”, a Rudolfinum. Egy igazi neoklasszicista remekmű. Az Óvároshoz szorosan kapcsolódik a Régi Zsidónegyed is, Josefov, amely magában foglalja, a Régi Zsidó Temetőt, Prága egyik leglátogatottabb nevezetességét és számos zsinagógát is.
Az Óvárost és a Kisoldalt összekötő Károly-hídnál van Európa talán egyik legfenségesebb, egykoron védelmi szerepet betöltő hídtornyába. A gótikus óvárosi hídtoronyból megcsodálhatjuk ez egész Óvárost.
Az éjszakai fényekbe öltözött Károly híd különösen megkapó látványt nyújt. A hídon áthaladva, új városrészbe csöppenhetünk.