1. nap: Budapest - Stockholm
Elutazás Budapestről a menetrend függvényében, érkezés Stockholmba. Transzfer a repülőtérről a szállodába, közben informatív városnézés. 750 évvel ezelőtt lett a svédek birodalmának fővárosa Stockholm (a név a ,,rönkfa” és a ,,domb”szavak egymás mellé tétele). A Mälart-tó és a tenger találkozása egy kis szigetet fog közre, erre telepedtek az első lakosok, itt épített palotát a király is. A kis szigeten ma a Gamla Stan (óváros) kőházai az 1500-1600-as évek hangulatát őrzik. Az óváros szigetén álló királyi palota manapság múzeum és a király munkahelye. Szállásunk elfoglalása.
2. nap: Stockholm
A reggelit követően csoportkísérőnkkel teszünk egy nagyobb sétát a belvárosban. A part mentén végigsétálva jutunk el Stockholm jelképéhez, a látnivalókban bővelkedő Városházához, látogatás - belépő az árban. Az épületet, melyet egyesek a 20. századi Európa legszebb építészeti alkotásának tartanak, 1923 Szent Iván éjjelén adták át rendeltetésének. Stockholm leghangulatosabb negyede az óváros, a Királyi Palota udvarán naponta megtekinthetjük a látványos zenés őrségváltást. A palota mellett magasodik az impozáns, gótikus stílusú katedrális. Számos értékes mesterművet láthatunk benne, köztük az 1650-ben készült ezüst oltárt, Sárkányölő Szent György 15. században készült szobrát, valamint az 1696-ból származó Utolsó ítélet című festményt. Az óváros zegzugos, élettel teli kis utcái adják Stockholm igazi arcát. Ódon házak, aprócska udvarokkal, régi szobrokkal, kőfaragásokkal; kávéházak, kis üzletek, utcazenészek – minden megvan, ami ahhoz kell, hogy jól érezzük magunkat. Egy másik sziget, Djurgården nevezetessége a Vasa-múzeum, ahol a 17. századi legendás hajómonstrumot, a Vasa-t tekinthetjük meg. Visszatérés a szállásunkra, szabad idő.
3. nap: Stockholm - hajóút
Délelőtt szabadidő, majd transzfer a kikötőbe, ahol hajóra szállunk, hogy átutazzunk Lettország fővárosába, Rigába. Éjszaka a hajón, B kategóriájú, kétágyas kabinokban.
4. nap: Riga
Reggelinket még a hajón fogyasztjuk el, majd a kikötést követően transzfer városnézés autóbusszal és gyalogosan a Baltikum „Párizsának” is nevezett fővárosban, amely fontos kulturális, oktatási, politikai, pénzügyi, kereskedelmi és gazdasági központja a régiónak. Riga történelmi belvárosa Vecríga 1997-től az UNESCO Világörökség listáján található. Sétánk során a Három fívér-házat, a Dómot, a Szent Péter-székesegyházat és a Svéd-kaput keressük fel. Délután szabadidő, vásárlási lehetőség, este szállás.
5. nap: Riga
Reggeli után utazás a Rundale kastélyhoz. A gyönyörű barokk kastélyt a Baltikum Versailles-ának is szokták nevezni, (hamár Riga a Baltikum Párizsa). Lettország egyik legszebb épülete. A kastély tervezője ugyanaz az olasz származású építész, Rastrelli volt, aki Szentpéterváron a Téli Palotát tervezte.
6. nap: Tallin
Kora reggel indulás Észtország fővárosába, a 400 000 lakosú Tallinnba, amely elsősorban középkori óvárosáról ismert. Az elmúlt tíz-tizenöt év jelentős fejlődése ellenére még mindig sok a csendes utca, bőven akadnak felújítatlan házak, de pont ez adja különleges hangulatát: nyugodt körülmények között érezhetjük át a város közel ezer éves történelmét. Fontosabb látnivalók: a 600 éves városháza, a hasonló korú városházi gyógyszertár, Szent Olaf-templom, lőportorony, városfal, Hajadonok tornya, Toompea-kastély, Nevszkij-katedrális, dominikánus kolostormúzeum. Szállás Tallinnban.
7. nap: Komp - Helsinki
Reggel transzfer a kikötőbe, majd komppal átkelünk a finn fővárosba, Helsinkibe. A finn főváros, a kontrasztok városa, 450 éves történelme során a Kelet és Nyugat keresztáramában létezett. A történelem megannyi színes rétege mindenütt látható. A XIX.sz. elején, amikor az oroszok elnyerték Finnországot a svédektől, új arculatot nyert a város, ekkor épült a dóm köré az empire stílusú városközpont, amely ma múzeumoknak, állami hivataloknak ad otthont. Városnézés és szabad program. Szállás Helsinkiben.
8. nap: Helsinki - Budapest
Reggel városnézés: piactér, Parlament, Olimpiai stadion, illetve a két dombon trónoló lutheránus katedrális (Suukiro), és az orosz fennhatóság idejéből itt maradt Uszpenszkij székesegyház megtekintése, amelyek mintha egymást és a kikötőt felügyelnék, ahol mellesleg időjárástól függetlenül élénken folyik a kereskedelem a halpiacon, és ahol virágot és más élelmiszert is kapni. Délben kirándulás Porvooba, amely Finnország egyik legjelentősebb műemlék városa, Helsinkitől kb. 50 km-re keletre, a Porvoo folyó partján találjuk. 1346-ban Magnus Eriksson svéd király adományozta a városi rangot a településnek. Forgalmas vásárvárossá fejlődött, itt a Porvooi székesegyházban határozott úgy az országgyűlés 1809-ben, hogy az ország igazgatását a svédből az orosz kezekbe teszi át. Mozgalmas története mellett íróinak és festőinek köszönheti igazi arculatát. Nagyon szép állapotban megmaradtak Ó-Porvoo XVI. századi vörös és okkersárga faházai a folyó partján, melyek az UNESCO világörökség részei. Innen már a repülőtérre vezet utunk, hazautazás Budapestre.
A program min. 20 fő jelentkezése esetén indul.
Fakultatív programok, belégők, helyszínen fizetendő:
- belépők: kb. 450 SEK, 37 EUR (kb. 80 EUR/fő), helyszínen fizetendő