Alanya és környéke

Alanya és környéke





Antalyától 134 km-re keletre található festői szépségű, hosszan elnyúló homokos strandokkal és kellemes klímájával rendelkező népszerű nyaralóhely. A város történelme a római korba nyúlik vissza, amikor itt hírhedt kalózerőd állt. Alanya, Alaadin Keykubat szeldzsuk szultán uralma alatt élte fénykorát. A szultán uralkodás idején a várost Alalye-nek hívták, mely magyarul „nemes”-t jelent.

A tenger végtelen kékjéből emelkedik ki Alanya zord sziklára épült erődítménye, a mögötte megbúvó fehér homlokzatú házakkal. A Taurus hegység gyűrűként öleli körbe Alanya városát, amely közel egy évtizede méltán népszerű nyaralóhely. A várból lélegzetelállító kilátás nyílik az épület alatt elterülő városra. Itt található Alaadin Keykubat szeldzsuk szultán téli rezidenciája is, aki Kr. u. 1221-ben foglalta el a települést, majd a várost a Szeldzsuk Birodalomhoz csatolta. Alanya 1471-ben került végleg oszmán fennhatóság alá.
 
A Kleopátra part az Alanyát kettévágó félsziget nyugati oldalán húzódik. Alanya legjobb partszakaszának tartják, mely természetesen kékzászlós. Valóban finomabb homokja van és kevés követ, ill. kavicsot találunk, ám hamarabb mélyül, mint a keleti partszakasz. Három-négy lépés után a tenger mélysége eléri egy felnőtt férfiét. A part mindennel fel van szerelve, amire egy nyaralónak szüksége van. 50 méterenként frissítőstandok, motorizált vízisportok. A parttól nem messze, hotelek kávézók tarkítják a látképet.
 
Incekum partja is kék zászlóval büszkélkedhet és ideális a családi üdülésekre már csak elhelyezkedése miatt is. A strand egy kis öbölben terül el. Finom puha homokjával és fokozatosan mélyülő partjával gyakran emlegetik a déli part egyik legjobb partszakaszaként. Sekély vize miatt különösen gyermekes családoknak ajánljuk. A víz körülbelül 5 méter után mélyül, így a gyermekek biztonságban játszhatnak, és rengetek hely van a pihenésre és a napozásra.

Látnivalók: az alsó városból egy út vezet végig az öböl körül, ahol megcsodálhatjuk a híres Vörös Tornyot (Kizi Kule) és a város csónakkikötőjét, a régi szeldzsuk erődből pedig csodás kilátás nyílik a Taurus hegységre. Az 1225-ben épült híres Vörös Torony, az egykori hajógyár, a festői szépségű kikötő, a Damlatas-barlang valamint az óváros a maga hangulatos kis ajándékboltjaival, éttermeivel, vendéglőivel teszik a turisták számára vonzó célponttá a helyet. A várhegytől nyugatra található a Kleopátra strand, amit a legenda szerint Marcus Antonius ajándékozott Kleopátrának mézesheteik alatt. A vársziklától délre, széles, több kilométer hosszú strand húzódik, mely mellett különböző kategóriájú szállodák emelkednek végig a magasba. A város élénk éjszakai élete miatt különösen a fiatalok körében kedvelt.
 Hosszú hétvégék
Legjobb ár

Balaton előfoglalás

Horvátország apartmanok

Horvátország hotelek

Görögország előfoglalás

Görög szigetek előfoglalás

Azonosító:
Jelszó:
 
Campus Club Utazási Iroda Eng. U-000107